Home

SADF

SWATF

Rhodesia

SAAF

SA Army

SA Navy

SAMS

SA Elite Forces

SA Chaplain Services

Communism

SA National Colours

SAP

SADF Medals

SADF Sport

SA Military Buildings

SA Roll of Honour

SA Military Academy

Web Forum

SADF Links

SADF Re-enactment

Web Master

 

     SADF MEMBERS - ROLL OF HONOUR - DECEASED (KIA)       

 

"They shall not grow old as we who are left grow old. Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, we will remember them..... "

 

    

1966

Burger J. H. Brig SM OBE (Army)

Day H. A. Lt (Air Force)

Fraser I. A. CO (Air Force)

Havenga P. J. AB (Navy)

Joubert C. C. J. CO (Air Force)

Mentz F. T. Lt (Air Force)

Moolman F. H. Cpl (Air Force)

Morton H. G. Cpl (Air Force)

Pienaar L. M. J. WO1 (Army)

Roos I. P. Lt (Air Force)

Shawe G. N. Capt (Air Force)

Taljaard J. N. Lt (Air Force)

 

1967

Winterbach T. J. Foxon A. S. 2 Lt (Air Force)

Schoeman A. H. Air Mec (Air Force)

Steyn J. C. Cpl (Air Force)

 

1968

Bosch A. F. 2 Lt (Air Force)

Botha A. J. CO (Army)

Brummer J. R. Air Mec (Air Force)

Du Toit C. F. 2 Lt (Air Force)

Dyer B. W. Tpr (Army)

Grobler C. A. Rfn (Army)

Groenewald E. L. Capt (Air Force)

Hefer I. A. 2 Lt (Air Force)

Human B. S. CO (Air Force)

Joubert P. J. Air Mec (Air Force)

Jurgens P. F. CO (Air Force)

Mouton A. J. Capt (Air Force)

Pienaar P. F. WO1 (Army)

Poorter B. J. 2 Lt (Air Force)

Viljoen J. Lt (Air Force)

Zimmerman J. A. Lt (Air Force)

 

1969

Britz J. P. Maj LWD (Air Force)

Kruegel M. J. H. CO (Air Force)

Labuschagne G. S. J. Gnr (Army)

Le Roux A. 2 Lt (Air Force)

Odendaal S. S. Maj (Air Force)

Pieterse H. E. Tpr (Army)

Van Heerden J. H. Lt (Air Force)

Webb P. Maj (Air Force)

Weilbach A. Lt (Air Force)

Williams R. J. Rfn (Army)

 

1970

Coker H. D. Rfn (Army)

Goosen A. J. Pte (Air Force)

Grinyer J. Rfn (Army)

Latsky S. A. J. Cpl (Army)

Leonhardt P. A. E. Rfn (Army)

Lombard J. J. Capt (Army)

Mack K. E. Rfn (Army)

Marriott R. N. Rfn (Army)

Olyott G. G. Rfn (Army)

Theron J. J. 2 Lt (Army)

Vallero M. F. Rfn (Army)

Van der Merwe H. S. Cpl (Air Force)

Van Deventer P. J. CO (Air Force)

Van Dyk G. H. Maj (Air Force)

Van Heerden J. F. Cmdt (Air Force)

Van Sittert J. 2 Lt (Air Force)

Weyer P. S. Capt (Air Force)

 

1971

Beetge N. Maj (Air Force)

Bester J. J. 2 Lt (Army)

Blom J. G. Sgt (Air Force)

Englelbrecht P. J. Sgt (Army)

Euvrard G. J. Maj (Air Force)

Genis Mc de G. Maj (Air Force)

Grobler R. N. Cpl (Air Force)

Hayes E. L. L/Cpl (Air Force)

Henning L. A. F. Cmdt (Air Force)

Lamoral H. H. A. M. C. Maj (Air Force)

Lombard D. DU. P Capt (Air Force)

Loubser J. W. A. Maj (Army)

Morrison D. A. 2 Lt (Army)

Odendaal H. O. M. CO (Air Force)

Prinsloo W.A. Maj (Air Force)

Snyman G. N. Capt (Air Force)

Stork J. Cpl (Air Force)

Tiedt C. J. Capt (Air Force)

Van der Merwe P. S. 2 Lt (Army)

Van Rensburg N. F. J. Cpl (Air Force)

Visser J. G. J. Tpr (Army)

Wasserman G. H. Pte (Air Force)

 

1972

Albrecht W. Rfn (Army)

Burger J. D. 2 Lt (Air Force)

Caddy H. T. Tpr (Army)

Devenish V. Smn (Army)

Klue M. C. Sgt (Army)

Knight J. P. Pte (Army)

Labuschagne C. D. A. Pte (Army)

Muller L. G. Pte (Air Force)

Roesstroff A. Rfn (Army)

Van den Heever W. O. Pte (Army)

Warren J. C. Cpl (Air Force)

Wienand S. E. Pte (Air Force)

 

1973

Alberts H. W. 2 Lt (Air Force)

Antonis B. M. Capt (Air Force)

Beghin K. F. Pte (Army)

Boshoff D. P. Tpr (Army)

Brits A. J. Capt (Army)

Consatinou C. Pte (Army)

Du Preez H. Capt (Air Force)

Fourie R. Rfn (Army)

Greeff A. F. Rfn (Army)

Hahn K. Rfn (Army)

Holm J. G. Rfn (Army)

Holscher L. Rfn (Army)

Kearns I. W. Ls (Navy)

Kolver J. P. 2 Lt (Air Force)

Kruger J. M. Pte (Army)

Langley T. A. Rfn (Army)

Leggett R. Pte (Army)

MacPherson A. J. Pte (Army)

Marshall L. J. Capt (Air Force)

Nelson W. A. Pte (Army)

Oosthuysen C. F. CO (Army)

Pienaar P. J. Smn (Army)

Potgieter J. J. Pte (Army)

Potgieter K. E. SSgt (Army)

Smith C. L. Capt (Air Force)

Steenkamp L. P. J. WO1 (Army)

Steinberg J. J. S. Maj (Air Force)

Theron H. C. Pte (Army)

Van der Merwe H. Ls (Navy)

Van Heerden M. C. Rfn (Army)

Van Heerden J. A. S. Tpr (Army)

Van Jaarsveld P. P. Sgt (Army)

Van Zyl F. R. Capt (Air Force)

Vice C. R. Maj (Air Force)

Viviers J. P. H. Rfn (Army)

Weyers D. Z. Capt (Army)

Wulfsohn M. Rfn (Army)

Yates C. 2 Lt (Air Force)

 

1974

Becker A. G. Cpl (Army)

Bonthuys J. H. L. 2 Lt (Air Force)

Burger W. J. SSgt (Army)

Christello A. M. Rfn (Army)

Farmer L. A. Sea (Navy)

Gouws A. S. 2 Lt (Air Force)

Human J. H. Pte (Air Force)

Jensen O. V. WO1 (Army)

Kotze J. A. Tpr (Army)

Marais S. L/Cpl (Army)

Reynolds W. J. Cpl (Army)

Van Rhyn G. J. J. Rfn (Army)

Voster B. J. A. Rfn (Army)

Zeelie F. J. Lt LWD (Army)

 

1975

Anderson L. A. Tpr (Army)

Bate A. T. Rfn (Army)

Beechey N. R. Cpl (Army)

Benson A. J. WO2 (Army)

Bes H. J. J. AB (Navy)

Bessinger L. W. Tpr (Army)

Chatwick L. W. Cpl (Army)

Clark G. H. Lt (Air Force)

Cox J. H. 2 Lt (Air Force)

Crause J. J. Sgt (Air Force)

De Beer G. E. S. Pte (Army)

Du Plessis H. J. J. AB (Navy)

Erasmus G. J. Rfn (Army)

Eybers P. G. Tpr (Army)

Franklin C. S. 2 Lt (Air Force)

Franzen G. J. Rfn (Army)

Groenewald L. Pte (Army)

Hanekom J. C. Cpl (Army)

Harmse D. B. Col (Army)

Holm J. W. Capt HC (Army)

Human D. J. Sgt (Army)

Klopper G. J. Rfn (Army)

Labuschagne D. J. Sgt (Air Force)

Laidlaw K. E. Pte (Air Force)

Law G. D. Capt (Air Force)

Le Grange A. A. Rfn (Army)

Le Roux D. B. Tpr (Army)

Lombaard N. Tpr (Army)

Lombard A. A. Tpr (Army)

Lotze T. Du T. Rfn (Army)

Maré J. J. Pte (Army)

Marais D. H. D. Rfn (Army)

Muller G. M. F. Gnr (Army)

Neethling B. Gnr (Army)

Obbes G. M. F. Tpr (Army)

Potgieter M. C. E. Cpl (Army)

Pretorius C. H. Sgt (Air Force)

Retief M. C. E. Gnr (Army)

Robin C. J. 2 Lt (Army)

Scheepers L. J. de Wit Rfn (Army)

Schoeman G. F. Capt (Army)

Schonfeldt A. J. H. Rfn (Army)

Senekal G. A. Rfn (Army)

Snell D. B. L. Cpl (Army)

Steyn N. J. Sgt (Army)

Taljaard D. J. Capt (Army)

Taljaard J. J. Cpl (Army)

Teteko R. Pte (Army)

Theunissen M. J. Gnr (Army)

Thompson E. B. Lt (Air Force)

Tippet D. Sgt (Army)

Uys P. B. Maj (Air Force)

Van Der Schyff M. L. Rfn (Army)

Van Der Walt P. J. Rfn (Army)

Van Rensburg P. B. Sgt (Air Force)

Van Tonder C. A. P. Sgt (Air Force)

Venter B. Rfn (Army)

Visser N. J. Maj (Army)

Vollgraaf N. J. Tpr (Army)

Von Schmettau U. K. Spr (Army)

Vorster D. J. Rfn (Army)

Wannenburg F. G. Sgt HCS (Army)

Willemse A. R. Spr (Army)

Williamson K. A. Lt (Air Force)

 

1976

Achpele J. E. F. Cpl (Army)

Aschman J. Spr (Army)

Backhouse P. L. Rfn (Army)

Bambo J. Sgt (Army)

Bantjies J. G. Sgt (Army)

Barnard J. P. H. Cpl (Army)

Barnett M. Cpl (Army)

Bekker H. A. Rfn (Army)

Blaauw A. J. Rfn (Army)

Blaauw L. Sgt (Army)

Blom A. J. Cpl (Army)

Bodill T. D. Tpr (Army)

Booysen T. W. A. Sgt (Army)

Boucher W. H. Cpl (Air Force)

Brandon D. G. 2 Lt (Army)

Broodryk A. K. Cpl (Army)

Bruwer J. J. Rfn (Army)

Carter R. H. Maj (Air Force)

Cloete J. S. Capt (Army)

Coetzee I. P. Rfn (Army)

Coetzee H. J. S. Cpl (Army)

Conway T. G. Cpl (Army)

Corb J. W. Rfn (Army)

Craul M. G. WO1 (Army)

Cronje W. J. Tpr (Army)

Custard L. W. Rfn (Army)

De Bruin D. K. M. Sgt (Army)

De Swardt M. P. Cpl (Army)

De Wit C. D. Capt (Air Force)

Delport L. H. Rfn (Army)

Dickens C. R. CO (Army)

Du Toit P. J. Spr (Army)

Duvenhage G. Capt (Army)

Ehlers C. F. Rfn (Army)

Engelbrecht B. K. Spr (Army)

Fouche J. R. Rfn (Army)

Geyser I. J. J. Pte (Air Force)

Gibbon R. S. Cpl (Army)

Henderson C. H. Cpl (Army)

Hinds D. G. Lt (Army)

Holland C. D. Rfn (Army)

Holtzhauzen C. J. Gnr (Army)

Immelman F. Capt (Air Force)

Kellett G. W. Sgt (Air Force)

Kidson L. J. 2 Lt (Army)

Klingenberg R. W. Rfn (Army)

Kruger W. J. Pte (Army)

Leonard T. P. Cpl (Army)

Malan J. H. Rfn (Army)

Matendi A. Pte (Army)

Matoko P. Pte (Army)

Medhurst E. Rfn (Army)

Moss H. S. L. Rfn (Army)

Muller A. 2 Lt (Army)

Naude J. F. Rfn (Army)

Naude D. A. Tpr (Army)

Palmer R. C. Rfn (Army)

Pauley C. H. Rfn (Army)

Paulo (Roxo) D. S. SSgt HC (Army)

Pearson M. P. Cpl (Army)

Phipson P. V. Cpl (Army)

Potgieter J. D. Brig SM (Army)

Pretorius D. R. Rfn (Army)

Pretorius N. Rfn (Army)

Pretorius A. J. Rfn (Army)

Rautenbach A. J. Rfn (Army)

Ribeiro C. A. C. L/Cpl (Army)

Rossouw G. M. A. Capt (Air Force)

Schoeman B. J. Cpl (Army)

Small N. T. Cpl (Army)

Smith R. E. Tpr (Army)

Snyman P. W. M. Rfn (Army)

Soeiro P. G. Sgt (Army)

Strydom A. J. Rfn (Army)

Swanepoel W. C. Cpl (Army)

Swanepoel J. A. Cpl (Army)

Swart C. J. 2 Lt (Army)

Swartz S. J. Rfn (Army)

Van der Merwe C. L. Cpl (Air Force)

Van der Merwe A. J. Pte (Army)

Van der Westhuizen T. J. Lt (Army)

Van der Westhuizen T. J. Lt (Army)

Van der Westhuizen H. J. Rfn (Army)

Van Rensburg M. A. J. 2 Lt (Air Force)

Van Rooyen G. N. Pte (Air Force)

Visser J. A. Rfn (Army)

Von Brandis J. H. Cpl (Army)

Whitter D. R. Rfn (Army)

Winterbottom K. R. 2 Lt HC (Air Force)

 

1977

Analati T. Rfn (Army)

Badenhorst A. Cpl (Army)

Badenhorst J. C. Sgt (Army)

Bango M. Pte (Army)

Basson J. J. Cpl (Army)

Baum J. F. Rfn (Army)

Bernado A. D. B. Sgt (Army)

Beukes M. N. Rfn (Army)

Bezuidenhout D. Capt (Air Force)

Bigalke H. R. Cpl (Army)

Bishop E. C. Rfn (Army)

Boma J. Pte (Army)

Bosch M. D. Smn (Army)

Botha J. J. Rfn (Army)

Bothma J. J. Smn (Army)

Bricknell G. A. Rfn (Army)

Burger D. P. 2 Lt (Air Force)

Buys D. L. Rfn (Army)

Chuca M. Pte (Army)

Claasen S. P. Cpl (Army)

Clack N. G. Sgt (Army)

De Villiers I .J. J. Pte (Army)

De Vos J. J. J. Rfn (Army)

Deacon G. A. L/Cpl (Army)

Deacon G.A. Cpl (Army)

Desenga Pte (Army)

Devereaaux S. V. P. Rfn (Army)

Dindo B. Pte (Army)

Dossena P. O. Cpl (Army)

Furstenburg J. P. A. Sgt (Army)

Gagiano K. Lt (Army)

Genis G. CO (Air Force)

Gildenhuys W. H. B. Sgt HC (Army)

Greef G. P. Pte (Army)

Greyling L. C. Lt (Army)

Haarhoff W. A. Rfn (Army)

Hempstead G.W. Rfn (Army)

Henn M. C. Rfn (Army)

Holtzhausen P. H. J. Rfn (Army)

Hugo W. Rfn (Army)

Irvine C. M. Pte (Army)

Jacobsz A. M. Rfn (Army)

Jones S. Rfn (Army)

Jones T. J. L. Cpl (Army)

Jordaan H. J. Rfn (Army)

Kambinda M. Pte (Army)

Kemp C. Spr (Army)

Kerr J. McFW Maj (Air Force)

Keulder G. 2 Lt (Army)

Kotze C. P. Cpl (Army)

Kotze C. H. Rfn (Army)

Kretzmann L. D. Rfn (Army)

Kruger M. L. Sgt (Army)

Kruger J. H. P. Rfn (Army)

Kruger A. J. Sgt (Army)

Langenhoven G. F. M. Rfn (Army)

Lawrie G. A. L/Cpl (Army)

Le Roux P. L. Lt (Army)

Lemmer M. G. Rfn (Army)

Lensley J. J. Pte (Army)

Lentink W. Pte (Army)

Liddell N. B. Lt (Air Force)

Lourens C. J. Rfn (Army)

Luciano J. Pte (Army)

Marais J. Rfn (Army)

Marx W. C. Sgt (Army)

Mathias J. Rfn (Army)

Mayo E. L. Rfn (Army)

Mentz M. D. J. Rfn (Army)

Minnaar P. A. Sgt (Army)

Moody B. L. Maj (Air Force)

Moolman B. J. Sea (Navy)

Muller L. Cpl (Army)

Myburgh L. Rfn (Army)

Myburgh I. N. Rfn (Army)

Oberholzer L. J. Rfn (Army)

Oosthuizen F. F. Rfn (Army)

Opperman J .A. Rfn (Army)

Parvess S. T. Pte (Army)

Pelser A. L. Cpl (Army)

Pietersen W. J. Rfn (Army)

Purdon J. M. Lt (Air Force)

Ross B. A. Rfn (Army)

Ruaro J. Pte (Army)

Sarbutt P. C. 2 Lt (Air Force)

Scannell J. S. Rfn (Army)

Shorty Pte (Army)

Smith A. J. Sgt (Army)

Smith K. N. Capt (Air Force)

Steyn J. F. Rfn (Army)

Steyn L. Cpl (Army)

Strydom K. C. Cpl (Army)

Tesnar C. M. A. Rfn (Army)

Theron D. P. Sgt (Army)

Uys H. J. Rfn (Army)

Van der Merwe W. A. J. Sgt (Air Force)

Van der Walt A. F. Pte (Army)

Van der Westhuizen C. H. Rfn (Army)

Van der Westhuizen E. P. Rfn (Army)

Van Niekerk R. Tpr (Army)

Van Niewenhuizen W. J. J. Pte (Army)

Van Noordwyk C. H. J. Rfn (Army)

Van Rooyen G. H. T. S. Cmdt (Air Force)

Van Wyk Mouton J. Spr (Army)

Van Zyl A. M. Lt (Army)

Van Zyl F. C. WO1 (Army)

Van Zyl P. K. D. Rfn (Army)

Van Zyl A. P. Cpl (Army)

Venter A. I. E. Cpl (Army)

Viljoen J. H. Spr (Army)

Voges G. J. Sgt (Army)

Walker G. W. J. Cpl (Army)

Wiese B. F. Cpl (Army)

Wiggell W. T. Spr HC (Army)

Wilcox M. A. Cpl (Army)

Wilters D. H. Rfn (Army)

 

1978

Backhouse E. J. Rfn (Army)

Basson C. H. Pte (Air Force)

Benade P. Tpr (Army)

Biggs K. J. Tpr (Army)

Borchardt C. J. Pte (Army)

Bosch A. Rfn (Army)

Bosman C. Lt (Navy)

Bothma J. J. E. Pte (Army)

Bridgeman T. M. Cpl (Army)

Brinkworth A. H. Capt (Air Force)

Britz R. N. 2 Lt (Army)

Burger J. J. WO1 HCS (Army)

Castle P. J. Lt (Army)

Cloete J. J. H. Rfn (Army)

Cloete A. W. Rfn (Army)

Conradie J. L. WO1 HC (Army)

Davis T. Cpl (Army)

De Amorim P. P. Rfn (Army)

De Lange H. W. Tpr (Army)

De Man A. P. Sgt (Army)

De Villiers C. B. Cpl (Army)

De Waal J. C. Rfn (Army)

De Wilzem C. L. L/Cpl (Army)

De Witt A. J. C. Col (Army)

Dekker N. M. Cpl (Army)

Dixon A. D. Pte (Army)

Du Bois P. J. Cpl (Army)

Du Plessis M. H. Rfn (Army)

Du Plessis J. C. Rfn (Army)

Du Toit J. H. Lt (Army)

Eayrs C. J. Sgt (Army)

Els A. P. Maj (Air Force)

Elworthy D. M. Tpr (Army)

Emberger L. CO (Air Force)

Engelbrecht H. S. W. Pte (Army)

Engeldoe G. J. Rfn (Army)

Erasmus G. P. Tpr (Army)

Evert V. C. Cpl (Army)

Ferreira J. C. L. Rfn (Army)

Forster F. J. CO (Army)

Fourie H. B. Rfn (Army)

Frans J. Rfn (Army)

Ganhao M. A. I. Cpl (Army)

Goosen G. J. E. Cpl (Army)

Gordon-Bennet A. Cpl (Army)

Greyling J. B. Rfn (Army)

Grobler W. H. Cpl (Army)

Grundling L. G. Maj (Army)

Hattingh A. Gnr (Army)

Havenga J. Cpl (Army)

Human A. P. Rfn (Army)

Hunter R. O. Rfn (Army)

Instain F. Pte (Army)

Jonker A. A. Rfn (Army)

Jooste J. C. Pte (Army)

Kaplan M. Rfn (Army)

Kidd M. Pte (Air Force)

Koekemoer N. J. Cpl (Army)

L'Hoest Y. M. Cpl (Army)

Le Roux J. G. Rfn (Army)

Leamy S. Cpl (Army)

Lengner P. M. 2 Lt (Army)

Lesch L. J. Tpr (Army)

Lewin A. C. Smn (Army)

Loots C. Bom (Army)

Louw F. Cpl (Army)

Mandingi N. Rfn (Army)

Mare P. M. D. 2 Lt (Air Force)

Meneke C. I. L/Cpl (Army)

Meyers W. D. N. Rfn (Army)

Nel J. P. Cpl (Army)

Nel M. A. S. Spr (Army)

Opperman A. L. 2 Lt (Army)

Paterson D. W. Rfn (Army)

Pearson S. D. O. Rfn (Army)

Phillander J. B. Cpl (Army)

Poole L. M. Cmdt (Air Force)

Porter L. F. Spr (Army)

Prinsloo P. W. Rfn (Army)

Remmington H. D. Rfn (Army)

Rieder B. C. Pte (Army)

Roe L. A. Cpl (Air Force)

Roman A. Rfn (Army)

Schutte J. J. R. Tpr (Army)

Sentefol R. Rfn (Army)

Shilemba A. Rfn (Army)

Smit G. J. Tpr (Army)

Smit C. H. Gnr (Army)

Smith F. J. Pte (Army)

Smuts W. S. Tpr (Army)

Strydom S. R. CO (Army)

Swanepoel H. Rfn (Army)

Swartbooi W. P. Cpl (Army)

Theron C. J. Sgt (Army)

Truebody H. C. Cpl (Army)

Van As J. D. O. Pte (Army)

Van den Boogard A. Cpl (Army)

Van der Berg J. A. Rfn (Army)

Van der Bergh A. J. Gnr (Army)

Van der Merwe A. D. Tpr (Army)

Van der Merwe H. G. Sgt (Army)

Van der Nest C. F. Rfn (Army)

Van Ellewee A. J. Capt (Army)

Van Papendorp B. V. D. Pte (Army)

Van Rooyen Pte (Army)

Van Rooyen B. V. D. Pte (Army)

Van Zyl M. Rfn (Army)

Viljoen K. P. Rfn (Army)

Wienand W. A. Gnr (Army)

Wolmarans P. C. Rfn (Army)

 

1979

Akaando J. Rfn (Army)

Appelgryn W. J. Rfn (Army)

Atherton P. W. B. Rfn (Army)

Atkins R. Pte (Army)

Basson G. J. J. Capt (Army)

Bekker C. D. Rfn (Army)

Bell E. L. L. Cpl (Army)

Berg F. L. Rfn (Army)

Bester B. G. Rfn (Army)

Botha D. Rfn (Army)

Britz F. W. C. Maj (Air Force)

Buys P. S. Tpr (Army)

Cahasa A. Rfn (Army)

Carroll P. W. E. Rfn (Army)

Cloete J. C. F. Rfn (Army)

Coetzee S. W. 2 Lt (Army)

Conga J. Pte (Army)

Coppard G. C. Rfn (Army)

Da Costa Miranda A. R. Pte (Army)

Daniels J. Rfn (Army)

De Beer D. T. G. Pte (Army)

De Beer J. J. L. M. J. v R Pte (Army)

De Klerk N. J. L. Cpl (Army)

De Vos W. A. 2 Lt (Army)

Djalomien M. Cpl (Army)

Doyle O. J. 2 Lt (Air Force)

Du Plessis I. M. F. Rfn (Army)

Du Plessis P. J. Z. Rfn (Army)

Du Toit P. Gnr (Army)

Duncan K. B. Lt (Air Force)

Fourie J. J. Rfn (Army)

Golden D. C. Rfn (Army)

Gotlieb A. Rfn (Army)

Greyling A. Z. Rfn (Army)

Hanneman S. P. Cpl (Army)

Howitson J. A. A. Capt (Army)

Jans J. W. L. Rfn (Army)

Jordaan G. J. Cpl (Air Force)

Jordaan J. B. R. Rfn (Army)

Kastoor L. M. M. Rfn (Army)

Kirchner B. F. W. Sgt (Army)

Kloosterziel J. Sgt (Army)

Kotze C. J. Rfn (Army)

Krog C. G. Rfn (Army)

Louw T. I. Rfn (Army)

Mallalieu D. Lt Cdr (Navy)

Marais D. Lt (Air Force)

Maritz J. P. Cpl (Army)

Mitchell J. J. Rfn (Army)

Mocke D. J. Rfn (Army)

Mostert J. G. A. Rfn (Army)

Mukondu S. Rfn (Army)

Muller D. M. Cpl (Army)

Mundy A. Pte (Army)

Mungunda T. Rfn (Army)

Mybergh N. J. Rfn (Army)

Nel W. A. Rfn (Army)

Nel L. G. Pte (Air Force)

Nienaber F. L. Cpl (Army)

Njunge D. Pte (Army)

Odendaal D. C. Rfn (Army)

Olivier J. G. L. Cpl (Army)

Ortman R. E. Gnr (Army)

Osborne N. D. Lt (Air Force)

Pavlakis N. Rfn (Army)

Perreira L. Rfn (Army)

Raaf G. E. Tpr (Army)

Rautenbach G. J. Rfn (Army)

Retief D. W. M. Sgt (Air Force)

Rix R. Cpl (Army)

Roos G. F. Rfn (Army)

Ross J. G. CO (Army)

Roux B. C. Sgt (Army)

Saal K. Rfn (Army)

Samutiki J. L. Cpl (Army)

Saunders W. L. Rfn (Army)

Schenck P. A. Rfn (Army)

Senekal G. J. J. Smn (Army)

Shangweni S. Rfn (Army)

Silberbauer M. C. Capt (Air Force)

Snyman F. W. J. Rfn (Army)

Storm D. J. Rfn (Army)

Strydom J. J. Capt (Air Force)

Stumbo D. J. Rfn (Army)

Swart H. L. Cpl (Army)

Tchizonda A. M. Rfn (Army)

Truter J. L. Rfn (Army)

Van Brakel D. G. Rfn (Army)

Van Den Berg F. C. Rfn (Army)

Van Der Walt B. J. C. Rfn (Army)

Van Drutten J. H. Rfn (Army)

Van Heerden D. J. Rfn (Army)

Van Heerden R. F. Spr (Army)

Van Vuuren S. P. J. Rfn (Army)

Van Wyk J. C. Capt HC (Army)

Velleman P. D. Capt (Air Force)

Venter E. A. Rfn (Army)

Vermeulen B. D. Cpl (Army)

Victor D. J. Rfn (Army)

Wagener G. Spr (Army)

Wahl P. P. Lt (Air Force)

Weideman M. E. Pte (Air Force)

Weitsz F. J. Rfn (Army)

Wolhuter G. H. L. Cpl (Air Force)

 

1980

Abel Q. Cpl (Army)

Ackerman A. C. Rfn (Army)

Adonis J. J. Rfn (Army)

Alberto R. Rfn (Army)

Albino B. Rfn (Army)

Almeido P. Rfn (Army)

Angelo S. Rfn (Army)

Augusto M. Rfn (Army)

Babin P. Cpl (Army)

Badenhorst P. J. Cpl (Army)

Badenhorst H. J. Pte (Medical Service)

Balie H. Rfn (Army)

Barnard G. J. A. Rfn (Army)

Bartie C. G. Lt (Medical Service)

Bonnet P. J. Pte (Army)

Bosman J. A. P. Rfn (Army)

Braz S. D. Sgt (Army)

Burger J. J. Cpl (Air Force)

Buys J. L. 2 Lt (Army)

Cabinda J. Rfn (Army)

Caliango A. Rfn (Army)

Calitz J. Rfn (Army)

Catto C. B. Cpl (Army)

Cilliers J. D. Sgt (Air Force)

Coetzee M. C. Cpl (Army)

Colling H. B. Rfn (Army)

Cronje S. M. Rfn (Army)

Da Costa A. M. SSgt (Army)

da Trinidade C. C. Rfn (Army)

de Beer P. J. Rfn (Army)

de Villiers A. E. 2 Lt (Army)

de Vito R. N. Rfn (Army)

Deyzel D. J. Cpl (Army)

Digombo J. Pte (Army)

Du Preez I. P. 2 Lt (Army)

Du Preez I. P. 2 Lt (Army)

Du Toit J. J. Lt HC (Army)

Du Toit T. A. Smn (Army)

Eduado A. Rfn (Army)

Elifas P. Rfn (Army)

Engelbrecht E. C. Cpl (Army)

Engelbrecht F. Rfn (Army)

Erasmus A. Capt (Army)

Ernesto J. D. Rfn (Army)

Evans D. J. L/Cpl (Army)

Falkus A. J. L/Cpl (Army)

Fhilipus E. Rfn (Army)

Finnies W. A. Cpl (Army)

Fourie J. H. Rfn (Army)

Francisco J. Rfn (Army)

Francisco J. Cpl (Army)

Fredericks J. Rfn (Army)

Froneman B. A. Rfn (Army)

Geddes P. W. Lt (Army)

Geel P. J. Rfn (Army)

Gerber G. P. Pte (Army)

Gericke B. Z. Sgt (Army)

Goliath D. Rfn (Army)

Greyling C. P. Sgt HC (Army)

Grobler L. Rfn (Army)

Grobler D. H. Cpl (Army)

Grundling C. S. Lt (Army)

Hardenberg C. R. Cpl (Army)

Henderson P. J. Bs (Navy)

Higrunda B. Rfn (Army)

Hills J. J. Gnr (Army)

Hollis P. H. Lt (Air Force)

Izaks N. C. Rfn (Army)

Jacob P. Rfn (Army)

Jacobs H. J. J. Spr (Army)

Janse van Rensburg H. C. Rfn (Army)

Jewaskiewitz A. L/Cpl (Army)

Josef T. Rfn (Army)

Joubert P. J. Rfn (Army)

Joubert J. J. Pte (Army)

Kanunu S. Rfn (Army)

Kapuna S. Rfn (Army)

Karupa G. Rfn (Army)

Kaumba J. L/Cpl (Army)

Kavatjana C. Rfn (Army)

Kemp G. J. Rfn (Army)

Klukoski H. L/Cpl (Army)

Koekemoer J. P. Rfn (Army)

Komengo P. Rfn (Army)

Kruger P. Cpl (Army)

Kruger N. J. Rfn (Army)

Lamprecht D. F. Sgt (Air Force)

Landman W. J. Rfn (Army)

Lang G. Pte (Army)

Langman D. L/Cpl (Army)

Lautenslager V. P. Lt (Air Force)

Le Roux E. J. Lt (Air Force)

Leeuw J. H. Lt (Air Force)

Lello F. J. Rfn (Army)

Liebenberg L. D. CO (Air Force)

Livingue A. Rfn (Army)

Loubser F. J. Rfn (Army)

Loubser M. D. Rfn (Army)

Luyt M. C. Rfn (Army)

Maass J. J. Rfn (Army)

Mac Lean J. F. Rfn (Army)

Madden A. J. Rfn (Army)

Marais A. Spr (Army)

Marcelino C. Rfn (Army)

Marinda J. Rfn (Army)

Maritz P. R. L/Cpl (Army)

Maritz J. J. Rfn (Army)

Matamba J. Rfn (Army)

Matunda J. Rfn (Army)

Mc Ewan J. E. Rfn (Army)

Miguel J. Rfn (Army)

Mijburgh C. J. Rfn (Army)

Mindo A. J. L/Cpl (Army)

Muhenie H. Rfn (Army)

Mukweli F. Rfn (Army)

Muller C. de J. Lt (Army)

Muller J. M. H. 2 Lt (Army)

Murphy J. K. Maj (Army)

Naude A. D. L/Cpl (Army)

Naus M. J. L/Bom (Army)

Netshidzivhani N. A. Rfn (Army)

Netshifhefhe N. N. Rfn (Army)

Nortje C. J. Rfn (Army)

Ntamshe K. Rfn (Army)

Nyundu F. Rfn (Army)

O'Connor D. Lt (Air Force)

Oarum J. Rfn (Army)

Oberholzer A. Cpl (Army)

Olivier W. J. G. U. Rfn (Army)

Oosthuizen L. Cav (Army)

Oosthuizen P. J. R. 2 Lt (Army)

Oosthuizen A. J. Rfn (Army)

Patrick T. S. 2 Lt (Army)

Paul G. A. Rfn (Army)

Pfeffer H. W. Rfn (Army)

Pieterse H. J. Pte (Medical Service)

Plateel M. A. L/Cpl (Medical Service)

Prinsloo W. J. S. Spr (Army)

Ralikwatha M. B. Rfn (Army)

Range M. J. Pte (Army)

Redlinghuys A. J. Rfn (Army)

Reynolds N. J. Rfn (Army)

Roos J. G. Lt (Air Force)

Scholtz L. A. Rfn (Army)

Scholtz A. M. Rfn (Army)

Schultz B. E. Rfn (Army)

Sekopomashe V. Rfn (Army)

Shipago I. Rfn (Army)

Smit P. F. Lt (Air Force)

Smit W. H. L/Cpl (Army)

Smit M. J. Rfn (Army)

Smith A. G. Pte (Army)

Sophia E. L/Cpl (Army)

Stacey C. Sgt (Air Force)

Stanbury D. G. Lt (Air Force)

Stanley K. H. Pte (Medical Service)

Strydom A. C. Rfn (Army)

Swanepoel C. Rfn (Army)

Swanepoel P. J. W. Spr (Army)

Swart E. S. CO (Air Force)

Taljaard G. A. Rfn (Army)

Tjipuna J. Rfn (Army)

Tjisota M. Rfn (Army)

Twi D. Rfn (Army)

Uys J. P. Rfn (Army)

Van Aswegen S. D. Gnr (Army)

Van den Berg J. F. Rfn (Army)

Van den Bergh D. Rfn (Army)

Van der Linde M. J. SSgt (Army)

Van der Merwe J. E. Rfn (Army)

Van der Merwe N. J. L/Cpl (Army)

Van der Merwe J. S. Rfn (Army)

Van der Star J. J. Rfn (Army)

van der Vyver D. Sgt (Army)

Van Der Walt P. 2 Lt (Army)

Van Der Walt H. J. L/Cpl (Army)

Van Der Walt N. J. Rfn (Army)

Van der Wath J. J. Lt (Air Force)

Van Graan J. C. Sgt (Army)

Van Heerden W. G. 2 Lt (Army)

Van Niekerk A. C. Rfn (Army)

Van Niekerk T. B. Cpl (Army)

Van Reenen E. N. Rfn (Army)

van Rensburg J. Rfn (Army)

Van Wyk M. Cpl (Army)

Van Zyl J. CO (Medical Service)

Van Zyl C. Rfn (Army)

Van Zyl R. S. Cpl (Army)

Vanala K. L/Cpl (Army)

Venter G. J. Rfn (Army)

Volkersz S. Lt (Air Force)

Warrener P. W. Rfn (Army)

Wasserman J. H. Cpl (Army)

Wessels C. J. Lt (Air Force)

Wiese A. P. Rfn (Army)

Yenga M. Rfn (Army)

Zellor M. J. CO (Air Force)

 

1981

Aspeling F. L/Cpl (Army)

Beukes E. J. Rfn (Army)

Blom J. J. Rfn (Army)

Booysens F. F. Pte (Army)

Botha A. J. Pte (Army)

Botha J. P. L/Cpl (Army)

Botha M. C. Tpr (Army)

Briers C. A. Maj (Army)

Brindle R. O. Rfn (Army)

Brooks D. Cpl (Army)

Burger F. K. P. Rfn (Army)

Burger B. F. Cpl (Army)

Catamba A. Rfn (Army)

Chamba M. Pte (Army)

Chameia F. Rfn (Army)

Chapman P. A. Cpl (Army)

Coetzee S. F. CO (Army)

Coetzee J. P. Pte (Army)

Cromhout J. C. Rfn (Army)

Cronje K. J. Rfn (Army)

Crous J. A. Rfn (Army)

Dala F. Rfn (Army)

Dala A. Rfn (Army)

Dala A. Pte (Army)

De Kock A. J. P. Capt (Army)

de Lange G. J. Rfn (Army)

de Villiers D. C. 2 Lt (Army)

Du Toit J. C. Cpl (Army)

Elefanti Pte (Army)

Elliot G. D. Rfn (Army)

Ferreira T. J. Rfn (Army)

Fourie J. J. Lt (Army)

Gingles A. Lt (Army)

Griffen W. J. Smn (Army)

Grobler H. A. J. L/Bom (Army)

Gwangwa V. W. Sgt (Army)

Haase D. O. Rfn (Army)

Hadlow M. S. L/Cpl (Army)

Hall P. Rfn (Army)

Hanekom J. W. Tpr (Army)

Hansen S. S. 2 Lt (Army)

Harmse L. Capt (Army)

Harty M. R. Tpr (Army)

Harvey G. J. Rfn (Army)

Hassebroek D. H. O. Bom (Army)

Herbst R. A. Rfn (Army)

Hikab F. Pte (Army)

Hutchinson R. L. Sgt (Army)

Jacob B. Rfn (Army)

Janse van Rensburg D. N. Pte (Army)

Janse van Rensburg C. J. Gnr (Army)

Jessop S. R. Pte (Army)

Joao J. Pte (Army)

Joaquin A. Pte (Army)

Johannes A. Rfn (Army)

Jolliffe C. P. Cpl (Army)

Jooste W. L. Pte (Army)

Jordaan H. K. Pte (Army)

Jose A. Pte (Army)

Kotze J. J. Pte (Army)

Kotze J. J. Pte (Army)

Kruger I. K. Lt (Army)

Kruger P. L/Cpl (Army)

Lahner D. F. 2 Lt (Army)

Le Roux T. R. Pte (Army)

Leach B. J. Pte (Army)

Levin L. P. Gnr (Army)

Loubser D. J. Gnr (Army)

Louw J. A. S. L/Cpl (Army)

Louw D. J. Pte (Army)

MacIntosh R. J. L. Pte (Army)

Makoena M. S. Rfn (Army)

Malcolm N. J. Capt (Air Force)

Maleta I. L/Cpl (Army)

Martinus J. E. Pte (Army)

Matenjwa S. Pte (Army)

Mc Alister C. C. Pte (Army)

Meyer A. J. Pte (Army)

Michael B. Rfn (Army)

Minnie J. J. Pte (Army)

Munro D. G. Pte (Army)

Myburgh G. J. Pte (Army)

Nel E. M. Tpr (Army)

Neveling A. L. Pte (Army)

Nortje A. J. Smn (Army)

Oberholzer W. Rfn (Army)

Olver H. V. L. L/Bom (Army)

Park J. K. L/Cpl (Army)

Paulo D. Pte (Army)

Pettit E. A. C. L/Cpl (Army)

Piek S. P. Rfn (Army)

Pienaar W. J. Tpr (Army)

Pieterse P. J. Pte (Army)

Potgieter J. L. Rfn (Army)

Potgieter R. Sgt (Army)

Purdon W. I. Pte (Army)

Raubenheimer W. F. Tpr (Army)

Richards J. L/Cpl (Army)

Roothman W. M. SSgt (Army)

Samba A. Pte (Army)

Schoeman L. B. Pte (Army)

Schoeman J. M. Tpr (Army)

Smit J. H. Rfn (Army)

Smit F. C. Pte (Army)

Snyman E. M. Pte (Army)

Spies W. L/Cpl (Army)

Stapelberg M. G. Pte (Army)

Steenkamp B. K. L/Cpl (Army)

Steyn D. A. Tpr (Army)

Suttill I. Sgt (Army)

Swanepoel P. L/Cpl (Army)

Taylor C. P. 2 Lt (Army)

Theron J. C. Col (Army)

Theunissen K. Pte (Army)

Tombo F. Rfn (Army)

Truter L. Rfn (Army)

Van der Westhuizen J. D. Pte (Army)

Van Hamersveld R. C. Smn (Army)

Van Niekerk P. A. Pte (Army)

Van Niekerk M. J. L. K. Pte (Army)

Van Rooyen L. Rfn (Army)

Van Rooyen E. D. Pte (Army)

Van Schalkwyk C. T. Pte (Army)

Van Staden M. J. Rfn (Army)

Van Wyk D. J. Rfn (Army)

Van Zyl G. Lt (Army)

Van Zyl G. Lt (Army)

Venter D. J. Smn (Army)

Venter P. J. Pte (Army)

Venter I. P. WO2 (Army)

Vermaak C. J. Pte (Army)

Viljoen P. J. Rfn (Army)

Walsh P. L. L/Cpl (Army)

Wessels L. T. H. Cpl (Army)

Williams M. J. Pte (Army)

Williams A. R. Pte (Army)

Williams M. Rfn (Army)

Zwanepoel E. Pte (Army)

 

1982

Andonio F. Cpl (Army)

Andonio F. Rfn (Army)

Andreas R. Rfn (Army)

Ashford E. J. Rfn (Army)

Babtist J. Rfn (Army)

Bambi M. Rfn (Army)

Bango K. Rfn (Army)

Bango C. Rfn (Army)

Barnard E. J. Rfn (Army)

Barrett R. H. Rfn (Army)

Beech R. T. Sgt (Army)

Benjamin G. T. AB (Army)

Berry P. D. CO (Army)

Bester H. P. Cpl (Army)

Bhayana P. Rfn (Army)

Bieldt L. M. Rfn (Army)

Bondesio M. A. Maj (Air Force)

Booysen J. CPO (Navy)

Bothma S. P. PO (Navy)

Brind G. A. F. PO (Navy)

Brits C. Lt (Air Force)

Bulterman R. C. PO (Navy)

Buttland B. R. Rfn (Army)

Catumbele D. Rfn (Army)

Catumbele D. Rfn (Army)

Chivovo R. Rfn (Army)

Clerk D. C. Cpl (Army)

Coetzer J. A. Col (Army)

Comoxoxo K. Rfn (Army)

Conroy J. Sgt (Army)

Crafford J. M. MajGenl (Air Force)

Croeser D. P. Rfn (Army)

Crossland G. G. Pte (Army)

Dala F. Rfn (Army)

Dala F. Rfn (Army)

Dalgleish K. G. F/Sgt (Air Force)

Dawson W. R. Rfn (Army)

De Beer J. F. Pte (Army)

De Bruin P. J. Spr (Army)

De Klerk A. Rfn (Army)

De Klerk D. Rfn (Army)

De Sousa F. J. G. Rfn (Army)

De Villiers J. I. T. Capt (Air Force)

De Villiers G. W. PO (Navy)

De Wee P. J. J. L/Cpl (Army)

Denge D. D. Rfn (Army)

Deysel D. J. Rfn (Army)

Dimbo J. Rfn (Army)

Dimbo J. Rfn (Army)

Drake J. R. S. Rfn (Army)

Du Plooy G. B. Rfn (Army)

Du Preez J. S. Rfn (Army)

Du Toit E. P. Rfn (Army)

Du Toit J. D. G. Rfn (Army)

Dumba E. Rfn (Army)

Dunn R. G. Rfn (Army)

Earp M. J. Lt (Army)

Evans D. W. CO (Air Force)

Everisto C. Rfn (Army)

Fincham D. R. 2 Lt (Army)

Fitzpatrick T. N. Rfn (Army)

Forbes A. Rfn (Army)

Fourie H. Tpr (Army)

Francesco L. Rfn (Army)

Francesco L. Rfn (Army)

Francesco L. Rfn (Army)

Geustyn C. W. J. CO (Army)

Gibbs B. R. Rfn (Army)

Goldstein L. Lt (Air Force)

Gouche G. G. L/Cpl (Army)

Grobler C. N. F/Sgt (Air Force)

Groenewald H. L. Pte (Army)

Harris-Dewey M. A. Cpl (Army)

Hattingh G. P. C. Rfn (Army)

Hoare S. R. L/Cpl (Army)

Hough L. P. Rfn (Army)

Hughes R. R. Lt (Air Force)

Jacobson G. E. Rfn (Army)

Janse van Rensburg O. C. Lt (Air Force)

Jasva J. Rfn (Army)

Joao Y. Cpl (Army)

Jodt A. Rfn (Army)

Jones A. R. L/Cpl (Army)

Jose M. Cpl (Army)

Kademba P. Rfn (Army)

Kademba P. Rfn (Army)

Kakuru T. Rfn (Army)

Kapango P. Rfn (Army)

Kaputo S. L/Cpl (Army)

Katibelo D. Rfn (Army)

Keen S. L. Rfn (Army)

Koen E. PO (Navy)

Kotze E. Maj (Air Force)

Kouswab J. Rfn (Army)

Kruger O. P. L/Cpl (Army)

Kruger A. Rfn (Army)

Kruger P. L/Cpl (Army)

Krull G. W. Rfn (Army)

Kuvari V. Rfn (Army)

Labuschagne P. Rfn (Army)

Landsman H. Rfn (Army)

Le Roux M. Rfn (Army)

Lombaard E. P. Cpl (Army)

Lombard J. T. Rfn (Army)

Lotter H. PO (Navy)

Lourens W. P. Pte (Army)

Louw J. Pte (Army)

Ludick W. H. Pte (Army)

Lukas D. Rfn (Army)

Mahlio M. J. J. Rfn (Army)

Mallon S. P. Rfn (Army)

Manuel A. P. Rfn (Army)

Manuel G. J. (Army)

Marshall J. T. Rfn (Army)

Mason M. Rfn (Army)

Masonga J. Rfn (Army)

Maxwell L. Z. Rfn (Army)

Mbele L. M. Sgt (Army)

McIntosh W. R. Capt (Army)

McMaster R. A. PO (Navy)

Mesonga T. A. S. Rfn (Army)

Meulemo N. K. Rfn (Army)

Meyer J. T. L/Cpl (Army)

Moerdyk J. L. Rfn (Army)

Moody C. A. Rfn (Army)

Moolman E.C. L/Cpl (Army)

Moses R. Rfn (Army)

Mostert E. Sgt (Army)

Muharukuo M. Rfn (Army)

Muhinje K. Rfn (Army)

Mushanambango F. Rfn (Army)

Naikaku H. Rfn (Army)

Nando Rfn (Army)

Nando Rfn (Army)

Ndara D. Rfn (Army)

Nel P. J. S. 2 Lt (Army)

Nel D. Rfn (Army)

Nel D. J. L/Cpl (Army)

Nemith J. A. L/Cpl (Army)

Ngoma M. S. L/Cpl (Army)

Niemand A. F/Sgt (Air Force)

O'Neill J. A. Pte (Army)

Olyn D. S. Cpl (Army)

Ostram R. W. B. Amn (Air Force)

Otto M. D. Cpl (Army)

Paulus S. W. Rfn (Army)

Peterson M. Rfn (Army)

Peterson B. G. Cpl (Army)

Pietersen C. W. Lt (Air Force)

Potgieter J. H. Rfn (Army)

Reyneke J. G. L/Cpl (Army)

Robinson J. A. Capt (Air Force)

Rodricus M. Rfn (Army)

Rodriques M. Rfn (Army)

Rossouw D. J. J. Pte (Army)

Roux A. G. CO (Air Force)

Scheepers J. W. C. Rfn (Army)

Schwartz G. J. Rfn (Army)

Shilongo O. L/Cpl (Army)

Skeates R. F. PO (Navy)

Smit H. W. CPO (Navy)

Smith W. R. PO (Navy)

Spence D. A. Rfn (Army)

Steenkamp D. J. Cpl (Air Force)

Steffens A. I. Pte (Army)

Stewart P. T. Cpl (Army)

Strydom B. J. C. Rfn (Army)

Swana P. L/Cpl (Army)

Swart P. R. J. WO2 (Navy)

Titus K. Pte (Army)

Tjiharukua K. Rfn (Army)

Twaddle J. G. Capt (Air Force)

Uys C. 2 Lt (Army)

Van den Berg J. J. L/Cpl (Army)

Van der Westhuizen D. R. 2 Lt (Army)

Van Heerden I. J. Pte (Army)

Van Heerden W. E. Rfn (Army)

Van Heerden W. E. Rfn (Army)

Van Jaarsveld M. J. Cpl (Army)

Van Niekerk D. J. MajGenl (Air Force)

Van Niekerk A. H. Rfn (Army)

Van Rensburg K. M. Pte (Army)

Van Spronsen R. P. Pte (Army)

Van Staden J. J. G. L/Cpl (Army)

Van Tonder B. A. Pte (Army)

Van Tonder W. M. G. CPO (Navy)

Van Wyk A. A. Rfn (Army)

Van Wyk L. Capt (Army)

Van Wyngaardt A. F. Spr (Army)

Van Zyl J. A. Pte (Army)

Vasco N. Rfn (Army)

Venter P. S. CO (Army)

Verrooy J. Rfn (Army)

Verwey L. Rfn (Army)

Verwey L. Rfn (Army)

Vilho H. Rfn (Army)

Webb D. CPO (Navy)

Weideman A. C. L/Cpl (Army)

Wessels J. A. Sgt (Army)

Wessels E. S. L/Cpl (Army)

White B. A. Rfn (Army)

Whiteley M. B. R. PO (Navy)

Williams J. F/Sgt (Air Force)

Wium C. J. PO (Navy)

Wolfaardt B. J. Rfn (Army)

Wolmarans A. Rfn (Army)

 

1983

Aboud A. Rfn (Army)

Atkinson T. M. Sgt (Army)

Augusto J. Rfn (Army)

Barrington R. Rfn (Army)

Beard P. A. Pte (Medical Service)

Beelders G. F. Cpl (Army)

Bezuidenhout C. F. Gnr (Army)

Bezuidenhout C. J. Rfn (Army)

Blignaut G. D. L/Cpl (Army)

Boshoff G. M. Rfn (Army)

Bosse J. Gnr (Army)

Botha J. de K. Cpl (Army)

Bresler G. Smn (Army)

Bruwer J. X. Cpl (Army)

Burger A. P. Spr (Army)

Chinery B. C. Lt (Air Force)

Claassen K. Lt (Army)

Cogill J. Pte (Medical Service)

Coleby D. N. SSgt (Army)

Costello M. A. Rfn (Army)

Couvelis F. P. Rfn (Army)

Craemer C. L. A. L/Cpl (Army)

Da Silva G. P. Rfn (Army)

De Lange J. H. Tpr (Army)

De Villiers D. 2 Lt (Medical Service)

De Villiers J. Cmdt (Army)

Diedericks J. H. Rfn (Army)

Du Randt G. H. Sgt (Army)

Du Toit B. J. Rfn (Army)

Dula D. Cpl (Army)

Ede R. A. Cpl (Army)

Engel P. C. Pte (Army)

Engelbrecht L. J. Gnr (Army)

Erasmus R. R. Pte (Army)

Fillipus N. Sktr (Army)

Ford G. E. W. Ls (Navy)

Fourie J. C. Rfn (Army)

Frans M. Rfn (Army)

Greyling F. C. Cpl (Army)

Griesel F. M. Rfn (Army)

Hamtenja S. Rfn (Army)

Hamutenya S. Rfn (Army)

Hanekom P. Rfn (Army)

Hanekom P. Rfn (Army)

Haupt W. Amn (Air Force)

Henning I. J. Cmdt (Air Force)

Human J. B. Pte (Air Force)

Jacobs L. Lt (Air Force)

Jacobs T. Rfn (Army)

Janse van Rensburg J. J. Amn (Air Force)

Janse van Rensburg L. J. Rfn (Army)

Jonkers K. L/Cpl (Army)

Jordaan A. Rfn (Army)

Kanheto T. Sgt (Army)

Kanheto T. Sgt (Army)

Kasera E. Rfn (Army)

Kativa J. D. Rfn (Army)

Kemp H. J. Ls (Navy)

Kindness C. W. L/Cpl (Army)

Kitley W. L. Amn (Air Force)

Kriel W. E. Pte (Medical Service)

Le Roux G. P. Rfn (Army)

Liebenberg P. M. 2 Lt (Army)

Liebenberg R. H. Capt (Army)

Lochner T. Rfn (Army)

Malan A. P. Cpl (Army)

Mande A. Cpl (Army)

Manganhes T. Rfn (Army)

Milinga R. Cpl (Army)

Milne G. R. Cpl (Army)

Mkhosi F. Rfn (Army)

Moag W. F. L/Cpl (Army)

Mooi N. CPO (Navy)

Mostert E. C. Rfn (Army)

Mostert A. D. L/Cpl (Army)

Mthembu V. M. Rfn (Army)

Muller J. W. Pte (Army)

Nambi J. Rfn (Army)

Nel J. L. L/Cpl (Army)

Nel A. Cpl (Air Force)

Niemand N. W. Rfn (Army)

Oliver J. C. A. SSgt (Army)

Olivier J. P. Rfn (Army)

Oosthuizen D. P. Gnr (Army)

Oosthuizen Q. C. Pte (Army)

Oosthuyse H. A. Sgt (Army)

Phakati L. Rfn (Army)

Philipus N. Rfn (Army)

Pretorius S. Rfn (Army)

Prins D. Rfn (Army)

Ras J. J. F/Sgt (Air Force)

Riem Rfn (Army)

Ross T. A. Rfn (Army)

Salvador A. Rfn (Army)

Samson J. K. Rfn (Army)

Schoenborn G. C. Rfn (Army)

Schronen D. J. Rfn (Army)

Shikandano M. Rfn (Army)

Short T. D. Lt (Air Force)

Silverton S. L. Rfn (Army)

Smit M. C. Rfn (Army)

Smit L. Rfn (Army)

Smit A. M. Rfn (Army)

Steyn J. Rfn (Army)

Steyn J. D. J. Rfn (Army)

Steytler G. L. Cpl (Army)

Stols J. J. C. Rfn (Army)

Strauss J. M. Pte (Army)

Terburgh P. J. L/Cpl (Air Force)

Thirion A. J. B. Rfn (Army)

Tinda J. Rfn (Army)

Torre P. G. Cpl (Army)

Tprari K. Rfn (Army)

Tucker A. J. L/Cpl (Army)

Uzzel P. Rfn (Army)

Van Bosch J. P. L. WO2 (Army)

Van den Berg J. G. J. Pte (Army)

Van der Berg J. G. J. Pte (Army)

Van der Merwe J. L. Rfn (Army)

Van der Westhuizen J. A. Rfn (Army)

Van Eeden P. F. Rfn (Army)

Van Jaarsveld T. Rfn (Army)

Van Staden E. J. Sgt (Army)

Van Tonder J. Pte (Army)

Van Zyl A. A. Capt (Army)

Van Zyl F. C. Lt (Army)

Viljoen G. Rfn (Army)

Viljoen A. Lt (Army)

Walters S. S. Col (Air Force)

Welgemoed S. W. Pte (Medical Service)

Wessels J. A. Rfn (Army)

Williams O. C. l/Cpl (Army)

Wolton A. D. Rfn (Army)

 

1984

Adams J. R. Sgt (Army)

Antonio D. Rfn (Army)

Arico Rfn (Army)

Aurelio A. Cpl (Army)

Awino K. L/Cpl (Army)

Badenhorst J. J. Gnr (Army)

Badenhorst S. Rfn (Army)

Bekker M. M. Sgt (Army)

Bekker R. W. L/Cpl (Army)

Booysen C. Pte (Medical Service)

Boshoff A. H. Rfn (Army)

Botha P. Cpl (Army)

Brandt CP. V. D. M. Capt (Army)

Brierley G. E. Rfn (Army)

Briggs R. P. Cpl (Army)

Brink G. 2 Lt (Army)

Byleveld M. Rfn (Army)

Cabriel R. Cpl (Army)

Canner C. J. AB (Navy)

Chiemba K. Rfn (Army)

Churchill W. Rfn (Army)

Clark G. S. M. Rfn (Army)

Conrad S. H. Rfn (Army)

Coram C. J. Rfn (Army)

Corrie F. Rfn (Army)

Crouse G. J. J. F. Pte (Army)

Da Silva L. A. Rfn (Army)

Dala J. Rfn (Army)

Dala L. Cpl (Army)

Dala L. Rfn (Army)

Dala J. Rfn (Army)

Dala L. Cpl (Army)

Daniel P. Rfn (Army)

De Beer J. A. Cpl (Army)

De Jongh S. H. Ls (Navy)

De Lange G. E. Rfn (Army)

Dippenaar C. R. Rfn (Army)

Douwrie D. A. Rfn (Army)

Du Plessis P. J. Cpl (Army)

Geen B. Rfn (Army)

Genis W. de R. WO1 (Army)

Gevers U. L. Rct (Army)

Gouws P. Cpl (Army)

Grobler M. H. Pte (Army)

Harms O. B. Rfn (Army)

Helberg N. J. G. Spr (Army)

Henn A. J. Rfn (Army)

Heyns H. A. Rfn (Army)

Hildebrandt R. F. Pte (Army)

Inglis K. Rfn (Army)

Jacobs A. C. Rfn (Army)

Janse van Vuuren F. H. Tpr (Army)

Jepau R. Rfn (Army)

Jepua R. Rfn (Army)

July L. Rfn (Army)

Kampanza G. Rfn (Army)

Kees A. Rfn (Army)

Klue D. H. Smn (Army)

Kok J. H. Amn (Air Force)

Kruger S. J. Capt (Army)

Kruger G. Gnr (Army)

Kudumo P. Rfn (Army)

Lennox C. Rfn (Army)

Louw E. J. Maj (Army)

Louw D. A. Rfn (Army)

Malongo I. Rfn (Army)

Marais T. Rfn (Army)

Maree H. H. J. Lt (Medical Service)

Maseti T. C. N. Cpl (Army)

Matsetse D. Cpl (Army)

Matthee J. R. Pte (Army)

Morrow K. J. Rfn (Army)

Nangalo J. Rfn (Army)

Nkada M. J. Rfn (Army)

Olivier C. R. Rfn (Army)

Parker K. E. SSgt (Army)

Pearson L. F. Rfn (Army)

Ponder S. S. Lt (Medical Service)

Pretorius J. L. Rfn (Army)

Pretorius P. D. Rfn (Army)

Randall J. A. S. T. Tpr (Army)

Roets J. H. Cpl (Army)

Shiningivali D. Cpl (Army)

Smith H. J. Rfn (Army)

Steenkamp W. T. L/Cpl (Army)

Strydom J. H. Rfn (Army)

Swartz W. Rfn (Army)

Taljaard H. F. Rfn (Army)

Taljaard P. Rfn (Army)

Terblanche J. G. Cpl (Army)

Terblanche E. C. Rfn (Army)

Theunissen J. C. Cpl (Army)

Tomes A. L. Gnr (Army)

Uugwanga J. Rfn (Army)

Van den Dool T. Cpl (Army)

Van der Merwe H. F. Rfn (Army)

Van der Merwe D. S. Rfn (Army)

Van Niekerk D. L. Cpl (Army)

Van Vuuren P. F. Rfn (Army)

Van Wyk J. Rfn (Army)

Venter D. S. Rfn (Army)

Verhoef J. P. 2 Lt (Army)

Vorster G. D. L/Cpl (Army)

Ward D. J. SSgt (Army)

Ward D. J. SSgt (Army)

Wasas L. G. Rfn (Army)

Wildschutt J. J. J. Rfn (Army)

 

1985

Anthony P. H. Sgt (Army)

Antonio P. Rfn (Army)

Apollis P. Cpl (Army)

Atkins S. P. Rfn (Army)

Borthwick M. R. Lt (Army)

Botha P. Pte (Army)

Bowers D. Rfn (Army)

Broekmeyer R. A. 2 Lt (Army)

Buijense J. Rfn (Army)

Butler W. S Sgt (Air Force)

Chihamba J. Rfn (Army)

Chipoya Z. Rfn (Army)

Clench D. G. T/Cpl (Air Force)

Coetzee J. A. Rfn (Army)

Coetzee L. J. Sgt (Air Force)

Cohen P. C. F. D. P. Sgt (Army)

Cole K. C. Spr (Army)

De Almeida A. Rfn (Army)

De Beurges G. C. U. W. M. 2 Lt (Army)

De Klerk V. E. B. Sea (Navy)

De Kock S. F. Rfn (Army)

Defransa P. Rfn (Army)

Difransa P. Rfn (Army)

Dockerill C. G. Rfn (Medical Service)

Dougall A. S. Rfn (Army)

Du Plessis D. G. Pte (Army)

Dumbe L. L/Cpl (Army)

Els F. B. Sea (Navy)

Fernando J. Rfn (Army)

Fidler B. A. Cpl (Medical Service)

Gabriel I. Rfn (Army)

Galonga K. Rfn (Army)

Gobe J. Cpl (Army)

Gobe J. L/Cpl (Army)

Goncalves O. D. P. Rfn (Army)

Gore J. Cpl (Army)

Gould P. N. Pte (Army)

Gouws W. J. Sgt (Air Force)

Gumede M. G. Rfn (Army)

Hall J. P Cpl (Army)

Hawkins W. J. Sgt HCS (Air Force)

Heathcote C. Gnr (Army)

Helm H. C. Tpr (Army)

Jack C. Rfn (Army)

Jacobs H. I. Rfn (Army)

Jamba J. E. Rfn (Army)

Joaquim M. Rfn (Army)

Kahete P. K. Rfn (Army)

King J. Rfn (Army)

Kinguelele M. A. L/Cpl (Army)

Knoetze M. S. Amn (Air Force)

Kotze A. J. Cpl (Army)

Liebenberg R. R. Cpl (Army)

Light D. G. Lt (Army)

Littrell M. J. Rfn (Army)

Lombard M. S. L/Cpl (Medical Service)

Louw J. F. Vknr (Army)

Luiters W. R. Rfn (Army)

Marcel N. M. Cpl (Army)

Matthee D. 2 Lt (Army)

McLeod C. Capt (Air Force)

Mikael H. Rfn (Army)

Muema M. Rfn (Army)

Muheue M. Rfn (Army)

Nell B. A. Amn (Air Force)

Oosthuis C. G. C. CPO (Navy)

Pearson M. W. 2 Lt (Army)

Pond M. A. Cpl (Army)

Preuss K. Pte (Army)

Prinsloo J. P. Pte (Army)

Rautenbach R. J. Gnr (Army)

Rodel R. R. Lt (Air Force)

Rudd J. R. W. Rfn (Army)

Ruthven G. S. L/Cpl (Medical Service)

Sachilombo J. A. Rfn (Army)

Schoeman J. Cpl (Army)

Smuts N. W. Rfn (Army)

Swain G. G. Pte (Medical Service)

Taljaard P. Rfn (Army)

Teffo A. L. Cpl (Army)

Theron P. J. Rfn (Army)

Thompson G. M. Rfn (Army)

Uys J. P. Maj (Army)

Uys H. P. Bom (Army)

Van Breda L. P. Cpl (Army)

Van Buisbergen L. Cpl (Army)

Van der Merwe W. S. 2 Lt (Army)

Van der Vyver J. A. Maj (Army)

Van Niekerk D. Cpl (Army)

Wessels J. P. Maj (Air Force)

Williams E. Rfn (Army)

 

1986

Badenhorst C. Rfn (Army)

Bergh J. C. SSgt (Army)

Bloem E. M. F/Sgt (Air Force)

Botes M. J. Rfn (Army)

Bronkhorst N. C. M. Rfn (Army)

Byrd A. M. Pte (Medical Service)

Carolus F. Rfn (Army)

Chilunku T. Rfn (Army)

Claase J. N. Cpl (Army)

Clatke A. B. Rct (Army)

Cloete C. J. Capt (Army)

Coad W. J. Spr (Army)

Conradie I. Pte (Army)

Cook R. A. Sgt (Army)

Cooper J. E. Cpl (Army)

Cornelius F. P. J. WO1 (Army)

Dala K. K. Rfn (Army)

De Jager J. J. Rct (Army)

Delport J. Rct (Army)

Dolf P. Rfn (Army)

Du Preez B. Capt (Army)

Du Toit D. F. Rfn (Army)

Erasmus A. H. L/Cpl (Army)

Fowler D. J. Rfn (Army)

Glinski G. B. Rfn (Army)

Goosen W. Cmdt (Army)

Hamman J. F. Rct (Army)

Hochapfel C. V. Cmdt (Army)

Holland T. R. W. Rfn (Army)

Hood S. R. Rfn (Army)

Janse van Rensburg J. G. J. Rfn (Army)

Janse van Rensburg T. W. Cpl (Army)

Knipe R. A. Rfn (Army)

Koekemoer E. C. Rfn (Army)

Kuyler L. B. Spr (Army)

Labuschagne G. B. Sgt (Army)

Labuschagne J. H. L/Cpl (Army)

Le Roux A. M. L/Cpl (Army)

Lourens I. J. 2 Lt (Army)

Mahlangu P. W. Rfn (Army)

Malan G. G. Rfn (Army)

Mariosu D. Cpl (Army)

Marx R. Pte (Army)

Mashavave M. L. Cpl (Army)

Mauriocu D. Cpl (Army)

Meisenheimer P. J. J. Cpl (Army)

Mthimunye G. Z. Rfn (Army)

Nel J. A. C. Rct (Army)

Nelson C. du B. Rct (Army)

Nortje G. F. Sgt (Army)

Opperman W. H. Rfn (Army)

Pattenden N. E. Cpl (Army)

Pedro V. R. Cpl (Army)

Pekeur D. J. PO (Navy)

Pretorius J. Tpr (Army)

Renken A. D. Cpl (Army)

Retief D. J. Pte (Army)

Schentke G. E. Spr (Army)

Schmidt J. D. Cpl (Army)

Smith P. J. Cpl (Army)

Snaddon D. L. J. 2 Lt (Air Force)

Snyman C. H. CO (Air Force)

Snyman J. H. Pte (Army)

Sprowson S. A. Pte (Army)

Sterling R. D. L/Cpl (Army)

Terblanche B. Maj (Army)

Thomas N. Rfn (Army)

Tjenda B. Rfn (Army)

Van den Berg J. P. Spr (Army)

Van der Westhuizen G. H. Sgt (Army)

Van Niekerk J. P. SSgt (Army)

Van Schalkwyk D. W. Spr (Army)

Venter C. M. A. A. Rfn (Army)

Whiteley M. T. Cpl (Army)

 

1987

Adams W. Rfn (Army)

Alves J. R. 2 Lt (Army)

Antonio G. Rfn (Army)

Barnard J. Rfn (Army)

Batisda A. N. D. Cpl (Army)

Benecke M. A. L/Cpl (Army)

Beukman W. G. Gnr (Army)

Biet S. R. Gnr (Army)

Botes D. 2 Lt (Army)

Brissett R. J. Pte (Army)

Burger W. P. Rfn (Army)

Cainsford C. Rct (Army)

Cassela D. Rfn (Army)

Claasen P. G. Rfn (Army)

Cloete J. J. Tpr (Army)

Cobbolt D. C. 2 Lt (Army)

Dala G. Rfn (Army)

Daniels I. M. Cpl (Army)

De Bruin F. Rfn (Army)

De Jager F. Tpr (Army)

De Klerk M. M. L/Cpl (Army)

De Rose H. N. Rfn (Army)

De Villiers A. W. Gnr (Army)

Digue P. J. Sgt (Army)

Docherty C. G. Rfn (Army)

Douglas G. J. S. SLt (Navy)

Dreyer M. C. M. Lt (Army)

Du Plessis C. P. Cpl (Army)

Du Preez K. C. Rfn (Army)

Du Randt J. C. Cmdt (Army)

Du Toit C. J. Cpl (Army)

Duvenhage T. A. Cpl (Army)

Emmanuel L. Rfn (Army)

Engelbrecht S. Spr (Army)

Ewels W. V. Rfn (Army)

Fernando A. Cpl (Army)

Ferreira J. Rfn (Army)

Fourie C. A. Pte (Army)

Glynn R. W. Lt (Air Force)

Goncalves J. Rfn (Army)

Hartzenberg A. Rfn (Army)

Henriksen K. Cpl (Army)

Hind A. H. 2 Lt (Army)

Howard G. M. 2 Lt (Army)

Howes J. M. Rfn (Army)

Immelman G. Pte (Army)

Joao E. L/Cpl (Army)

Johannes J. W. L. Rfn (Army)

Jonker A. Cpl (Army)

Julies B. Pte (Army)

Kapepura E. N. Rfn (Army)

Kapinga P. Rfn (Army)

Khumalo A. A. Rfn (Army)

Kilian C. B. Pte (Army)

Kilroe C. D. L/Cpl (Medical Service)

Koopman N. Pte (Army)

Kriel C. J. Pte (Army)

Kuyler M. J. Tpr (Army)

Labuschagne J. Tpr (Army)

Lan D. Sgt (Air Force)

Le Roux J. A. Rfn (Army)

Light R. M. L/Cpl (Army)

Lucarne C. A. Amn (Air Force)

Mananza J. R. L/Cpl (Army)

Mansfield P. L/Bom (Army)

Mariano A. A. Pte (Army)

Marlow J. R. Rct (Army)

Masina S. A. Rfn (Army)

Mauricio F. Rfn (Army)

Mbambo S. E. Rfn (Army)

Mbambo A. D. Rfn (Army)

McCallum A. D. Capt (Army)

McGregor M. W. W. Cpl (Army)

Metcalfe H. J. Rfn (Army)

Meyer E. A. Spr (Army)

Meyer G. C. L/Cpl (Army)

Meyer J. R. Tpr (Army)

Mitton M. J. Rfn (Army)

Morris R. Sgt (Army)

Mostert J. J. B. CPO (Navy)

Moyo M. A. Rfn (Army)

Muehlenbeck F. A. Pte (Army)

Naude A. J. Pte (Army)

Ndlela M. G. Rfn (Army)

Nelson B. M. Capt (Air Force)

Ntjamba L. Rfn (Army)

Nyamhunga M. L. Cpl (Army)

Olivier N. S. Cpl (Army)

Oosthuizen H. A. L/Cpl (Army)

Oosthuizen E. Pte (Army)

Pedro J. Rfn (Army)

Pienaar M. G. Sgt (Army)

Rademeyer A. H. du B. Capt (Army)

Redelinghuys J. J. L/Cpl (Medical Service)

Reynolds P. B. Pte (Army)

Riekert A. G. Rfn (Army)

Roman S. L. L/Cpl (Army)

Sadler A. T. N. Pte (Army)

Scheepers H. H. Rfn (Army)

Schoenfeldt B. J. Pte (Army)

Schutte P. M. Rfn (Army)

Schuurman J. M. Rfn (Army)

Scott R. A. L/Cpl (Army)

Sebata O. M. Cpl (Army)

Sikote F. Rfn (Army)

Smit F. du P. Pte (Army)

SoCola B. Cpl (Army)

Sole L. C. Rfn (Army)

Stapa A. A. Capt (Air Force)

Steward A. Pte (Army)

Steyn E. A. Spr (Army)

Strauss A. J. Cpl (Army)

Strydom H. L. Cpl (Army)

Stubbs N. A. Rfn (Army)

Tamsen E. L/Cpl (Medical Service)

Tchipango W. L/Cpl (Army)

Thom A. M. Rfn (Army)

Tolosi K. Rfn (Army)

Uithaler W. Rfn (Army)

Van der Merwe P. A. Maj (Army)

Van der Merwe D. R. Rfn (Army)

Van Heerden J. C. Cpl (Army)

Van Heerden van Z. J. Tpr (Army)

Van Loggerenberg M. P. Cpl (Army)

Van Rooyen D. W. Rfn (Army)

Van Zyl D. W. H. Rfn (Army)

Venter W. J. G. Cpl (Army)

Vergottini R. H. Capt (Air Force)

Viljoen M. Cpl (Army)

Viljoen W. Rfn (Army)

Visagie P. A. Rfn (Army)

Vocolo J. L/Cpl (Army)

Vorster B. J. Capt (Air Force)

Wetton C. D. Rfn (Army)

Zaayman J. B. Cpl (Army)

Ziemkendorf H. Tpr (Army)

Zua D. Rfn (Army)

Zulu P. J. Rfn (Army)

 

1988

Bannell M. S. Tpr (Army)

Barnard J. P. Rfn (Army)

Bekker A. Col (Air Force)

Beneke C. J. Pte (Army)

Botha J. N. Rfn (Army)

Cambinda A. L. Rfn (Army)

Cornet D. Rfn (Army)

De Goede C. A. Spr (Army)

De Lange J. Smn (Army)

Diederichs J. H. 2 Lt (Army)

Dilman C. Rfn (Army)

Dreyer T. A. Rfn (Army)

Du Plessis J. C. L/Cpl (Army)

Du Toit P. G. V. L/Cpl (Army)

Du Toit P. G. V. L/Cpl (Medical Service)

Eduardo Z. Sgt (Army)

Eichholz L. J. Col (Medical Service)

Ellis S. C. Gnr (Army)

Els A. S. J. Rfn (Army)

Erasmus E. Tpr (Army)

Every E. R. Maj (Air Force)

Ferreira I. W. Gnr (Army)

Fletcher A. M. L/Cpl (Army)

Gerding H. J. R. Lt (Medical Service)

Gewers N. C. v R. 2 Lt (Army)

Gobey D. Cpl (Army)

Groenewald A. S. Rfn (Army)

Groenewald P. H. Rfn (Army)

Harker J. B. Rfn (Army)

Hendricks C. Bom (Army)

Herbst P. J. L/Cpl (Army)

Holder J. R. G. L/Cpl (Medical Service)

Horn M. SSgt (Army)

Hoy B. A. L/Cpl (Army)

Jagga R. V. L/Cpl (Medical Service)

Khumoeng M. I. Rfn (Army)

Kleynhans J. H. Cpl (Army)

Koen P. G. L. 2 Lt (Army)

Koorts E. P. Cpl (Army)

Lamb G. L/Cpl (Army)

Lategan A. S. Spr (Army)

Lecuona M. J. L/Cpl (Army)

Lelong S. E. Spr (Army)

Lones D. A. Rfn (Army)

Lotriet J. A. L/Cpl (Army)

Lotter L. F. Maj (Army)

Lubbe A. Pte (Army)

Magagula F. A. Rfn (Army)

Mahlakwane A. Rfn (Army)

Marais J. S. Amn (Air Force)

Maritz G. M. Sgt (Army)

Marloh J. Pte (Army)

Marx P. R. Rfn (Army)

Matroos P. D. Rfn (Army)

Mc Cann M. S. 2 Lt (Army)

McCann M. S. 2Lt (Army)

Meiring A. Gnr (Army)

Meiring M. 2 Lt (Army)

Molokomme M. G. Rfn (Army)

Moolman L. J. Rfn (Army)

Moon C. T. L/Cpl (Army)

Mpembe M. J. Rfn (Army)

Msomi S. B. Rfn (Army)

Ndinu A. Rfn (Army)

Nel J. N. Amn (Air Force)

Nelson R. I. Pte (Army)

Neto E. J. de S. L/Cpl (Army)

Ngubani D. Pte (Army)

Nieuwenhuizen V. V. Rfn (Army)

Petersen D. Cpl (Army)

Pienaar H. Capt (Army)

Potgieter D. Rfn (Army)

Price W. A. F. L/Cpl (Army)

Prins R. Rfn (Army)

Prinsloo A. P. Pte (Army)

Prinsloo A. Cpl (Army)

Prinsloo A. Cpl (Army)

Renison R. Spr (Army)

Rex J. Rfn (Army)

Roberts K. A. Gnr (Army)

Rudman T. B. Rfn (Army)

Sachse C. Spr (Army)

Scott G. Tpr (Army)

Snyders A. Rfn (Army)

Stewart G. M. Cpl (Army)

Stoop S. P. Gnr (Army)

Suter M. C. Spr (Army)

Swartz N. Pte (Army)

Thobejane P. Pte (Army)

Tucker N. Lt (Army)

Van Coppenhagen J. W. Maj (Air Force)

Van der Merve J. P. Gnr (Army)

Van der Merwe J. D. G. Cpl (Army)

Van der Merwe W. S. Sea (Navy)

Van der Westhuizen H. J. Gnr (Army)

Van Dyk P. L. H. Rfn (Army)

Van Heerden M. J. Rfn (Army)

Van Niekerk W. F. Gnr (Army)

Van Rooyen G. SSgt (Army)

Van Wyk W. A. L/Cpl (Army)

Van Wyk L. F. L/Cpl (Army)

Venter J. M. S. Rfn (Army)

Venter V. Z. Cpl (Army)

Venter H. J. Rfn (Army)

Vermeulen N. J. Rfn (Army)

Wama P. Rfn (Army)

Webb I. M. Rfn (Army)

Weyers J. Pte (Army)

Wolfaardt O. L. Tpr (Army)

Wolmarans N. J. Rfn (Army)

Yeo E. C. Cpl (Army)

 

1989

Antonio M. S. Rfn (Army)

Bredenkamp W. Lt (Air Force)

Carstens H. Cpl (Army)

Coetzee J. P. WO1 (Army)

Cooper E. S. Pte (Army)

Crowley F. Spr (Army)

De Freitas D. E. Pte (Army)

De Klerk J. G. Pte (Army)

Du Plessis J. P. Pte (Army)

Els C. P. Lt (Army)

Gache R. A. Rfn (Army)

Hanslo I. S. Pte (Army)

Joubert D. Lt (Air Force)

Khuluse T. M. Rfn (Army)

Kriel J. G. Smn (Army)

Le Wack C. Rfn (Army)

Lukhelo Z. A. Rfn (Army)

Mackenzie C. D. Pte (Army)

Makatini M. A. Rfn (Army)

Malan P. du T. 2 Lt (Air Force)

Mathebula K. O. L/Cpl (Army)

Meerholz C. A. J. HCS Col (Army)

Moletsane J.M. L/Cpl (Army)

Nghome M. M. Rfn (Army)

Patterson R. E. Tpr (Army)

Rousseau A. Smn (Army)

Saayman B. L. L/Cpl (Air Force)

Sheppard R. S. WO1 (Medical Service)

Sibuyi R. A. Rfn (Army)

Swartz P. Cpl (Army)

Thiel R. E. Rfn (Army)

Van der Merwe A. B. Sgt (Army)

Van der Merwe H. S. L/Cpl (Army)

 

 

   

Inauguration of the Wall of Remembrance at the
Voortrekkermonument, Pretoria, South Africa on 25 October 2009 for those who died between the period 1961 to 1994 while serving the SADF or in action during the Angola Bush War

 

Inauguration of the Wall of Remembrance

 

Memorial to "The Unknown Soldier"

 

Four plaques that list the recipients of the Honoris Crux, Van Riebeeeck Medal, and the Louw Wepener Medal. This is the only place in South Africa where they are commemorated...

 

 

VERWELKOMINGSBOODSKAP TYDENS DIE INGEBRUIKNEMING VAN DIE SA WEERMAG MUUR VAN HERINNERING OP SONDAG, 25 OKT 2009

 

Dames en Here

Herdenkingsdienste en toesprake gaan nie saam nie. Niks moet gedoen word om afbreuk te doen aan die aard en belewenis van die plegtige geleentheid en die nagedagtenis van diegene wat vandag onthou en vereer word nie.

Reeds daarom word lang protokollyste vermy, u begrip daarvoor word waardeer. Die verwelkomingswoorde word beperk tot enkele kategorieë van gaste. Eerstens, die naasbestaandes van diegene wie se name op die Muur verskyn; ons is dankbaar dat soveel van u vandag by ons aangesluit het.

Nós sabemos que está entre nós um grande grupo de ex-membros de Batalhão Trinte e Dois. Saudamo-vos e agredicemos a vossa presença neste cerimónia.

Baie welkom ook aan die jongmense en jeug, sonder jul deelname kan daar nie in die toekoms sulke herdenkingsgeleenthede wees nie.

Die teenwoordigheid van soveel opperoffisiere en ander lede van die ou SA Weermag, asook lede van die veterane organisasies, verteenwoordigers van politieke partye en soveel ander lede van die publiek, onderstreep die belangrikheid en impak van wat besig is om hier te gebeur. Ook aan u baie welkom.

Baie dankie aan almal wat só hard meegewerk en bygedra het om die oprigting van hierdie Muur moontlik te gemaak het. Die Muur is opgerig sonder enige belastingbetalersgeld. Nog geld gaan ingesamel word om ‘n trustrekening te skep, wat in die toekoms spesifiek vir die instandhouding van die Muur en verwante projekte en aangeleenthede gebruik sal word.

Dit sluit in die verdere ontwikkeling van die nuwe Beeldetuin, agter die Muur van Herinnering.

Standbeelde wat elders onwelkom is en bedreig word, sal voortaan in veiligheid en met waardigheid in die Beeldetuin hervestig kan word.

Benewens die kontantbydraes wat ontvang is, was daar reuse bydraes wat op ‘n gratis grondslag gelewer is deur ‘n aantal persone in die graniet- en ook die konstruksiebedryf. Tyd laat nie toe om hulle name vandag te noem nie, dit sal wel binnekort op ‘n spesiale paneel hier by die Muur aangebring word, om erkenning aan hulle te verleen.

Die personeel van die Voortrekkermonument en die lede van ons professionele span, het hulle, soos gewoonlik, uitnemend van hul taak gekwyt.

Thank you also to everybody who assisted us to update the existing lists of deceased members. There are nearly 2 500 names on this Wall, of which 772 died in action. It is considerably more than the names that appear at Fort Klapperkop, where a similar Wall exists.

Even so, it is accepted that there will in future be some further additions, as more and more research is being done about the period concerned.

This Wall of Remembrance is a long overdue recognition to the unforgettable contributions by so many members of what used to be one of the best and proudest military forces on the continent. With the utmost dedication to duty, the most members of this highly esteemed and effective force set about the tasks expected of them by the government of the day.

They fought with distinction in far-off places, never coming second on the battlefield. Their contributions were however not only restricted to actual combat, as much was done by them to help educate, uplift and protect innocent members of the population, who could not defend or protect themselves.

Perhaps history wil still show that one of the greatest contributions of the SA Defence Force, was the way it helped to buy time for the politicians of the country to pursue a political solution for what was in essence a political war. The SA Defence Force always knew, and publicly stated, that this type of war could in the long run not be won on the battlefield. History will also judge whether the time thus won was well used.

The SA Defence Force’s contribution was in cooperation with and support of other state departments, and it is therefore only fitting that the members of such departments, and civilians, who lost their lives in service of their country, are also mentioned on this wall, albeit not by name.

This wall is not against anything, it is rather for something. It has been built to help to commemorate, and to facilitate closure. It is a deliberate act to always remind future generations of the efforts and the sacrifices of so many people, who gave their today for our tomorrow, frequently under the most trying circumstances. Their efforts, and the sacrifices of their beloved ones who were left behind, dare not be forgotten, as it would be a grave and inexcusable injustice.

We will remember them!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Geagte Vriende

Graag word die onderstaande terugvoer oor die ingebruikneming van die SA Weermag Muur van Herinnering vir u kennisname deurgegee.

In die woorde van een van ons vriende, was die geleentheid, wat deur meer as 1 000 persone bygewoon is, gekenmerk deur eenvoud, presisie en emosie. Dit is allerweë beskou as ‘n uiters treffende geleentheid, met groot deelname en waardering deur talle naasbestaandes, en is selfs deur verskeie oud-soldate beskryf as “een van die hoogtepunte van hulle totale militêre loopbaan”. Ander persone het daarna verwys as “eerstewêrelds”, “nogeens ‘n bewys van waartoe ons in staat was”, ens. Die konsensus mening was dat dit ‘n jaarlikse instelling moet word. (Ongeveer een derde wat die gaste wat teenwoordig was, kan op die inegslote foto gesien word).

Onder die teenwoordiges was daar meer as 100 veterane en naasbestaandes van 32 Bataljon, van sover as Pomfret, Mafikeng en Zeerust. Geklee in netjiese wit hemde wat vir die geleentheid aan hulle beskikbaar gestel is deur die 32 Veterane-assosiasie, het hulle besonder netjies vertoon, Benewens die krans wat ns die eenheid by die Muur van Herinnering gelê is, het die 32 Bn –veterane na afloop van die formele verrigtinge ook nog ‘n eie diens en rooslegging by hul erestomp gehad.

Die gaste is verwelkom deur die HUB  van die VTM. ‘n Afskrif van sy verwelkomingsnotas word graag hierby aangeheg, aangesien baie gaste daarvoor gevra het.

Die kort maar treffende diens is gelei deur Genl-maj (Ds) Johan de Witt, voormalige Kapelaan-generaal van die SAW.

Bykans 100 kranse en kruise is by die geleentheid gelê/geplant. Dit het in die volgende kategorieë plaasgevind:

·         Die Beskermheer van die VTM en die Erfenisstigting, om die Muur in te wy.

·         Die Voorsitter van die VTM en die Erfenisstigting, ter ere van die Onbekende Soldaat.

·         Vier Oud HSAW’s( Genl’s Malan – wat vanweë ongesteldheid ongelukkig nie teenwoordig kon wees nie, sy krans is deur die onderhoofseun van Affies namens hom gelê -, Viljoen, Geldenhuys en Meiring.).

·        Lt-genls Otto (voormalige HLeër), Van Loggerenberg (Voormalige HLM), SAdm Groenewald (voormalige Hoof van Vlootstaf Operasies) en Genl-maj Tony Dippenaar (ns SA Geneeskundige Diens).

·        Naasbestaandes van die ”Ebo vier” . (Die suster van wyle Kapt Tallies Taljaard, die moeder van wyle Lt Eric Thompson en die broer van wyle kav Niel Lombard, terwyl ‘n lid van die Ebo Trust die familie van wyle 2Lt Keith Williamson verteenwoordig het).

·         Die voorsitter van die Ebo Trust, ter herinnering aan die ”Mapai drie”.

·        Naasbestaandes van drie families wat elk twee lede aan die dood afgestaan het (Die Kruger tweeling, die Brits broers en die Turner broers).

·         Nog 22 kranse deur naasbestaandes wat elk een lid van die familie verloor het.

·         33 kranse deur verteenwoordigers van miltêre veterane organisasies en voormalige SAW-eenhede.

·         Verteenwoordigers van die VF Plus, die DA en die IVP.

·         Verteenwoordigers van 9 kultuurorganisasies.

·         9 privaat kranse.

In die afwesigheid van die SANW orkeste ens  - aangesien die SANW die uitnodiging om deel te neem van die hand gewys het - , is daar gebruik gemaak van ‘n Plan B, wat nog meer treffend was. So is daar bv van ‘n orrel en verskillende ander kunstenaars gebruik gemaak vir agtergrondmusiek, van militêre veterane as AO-in-beheer, skildwagte en vlagordonnans en van Voortrekker-jeuglede vir die sitplekaanwysing. Lg het outomaties gelei tot groter jeugbetrokkenheid.

‘n Bedrag van meer as R4 000,00 is na afloop van die plegtigheid deur persone wat bygewoon het, tot die Muur se oprigtingskoste bygedra. ‘n Verdere R3 500,00 is sedertdien vir díe doel in die VTM se rekening inbetaal.

Die totale oprigtingskoste van die Muur sou R650 000,00 gewees het,maar daar is ruim kostelose bystand ontvang van veral persone uit die konstruksie- en granietbedryf. In die lig van verdere beloofde bydraes, kan bevestig word dat die Muur uiteindelik geen sent uit belastingbetalersgeld of ander VTM fondse sal benodig nie. Trouens, enige geld wat oorbly na die betaling van alle kostes, sal in ‘n trustrekening geplaas word vir uitsluitlike aanwending tov toekomstige behoeftes rakende die Muur van Herinnering en die Beeldetuin, wat ook op 25 Oktober in gebruik geneem is.

Die VTM is sedertdien oorval met komplimente oor die voorkoms van die Muur van Herinnering en wat daarmee gepaardgaan, asook die verloop van die inwydingsplegtigheid. Daarmee saam het daar sedertdien ‘n groot aantal persone spesiaal na die Muur kom kyk en het etlikes reeds afsprake gemaak om gedurende die eerskomende naweek na die Muur te kom kyk.

Die feit dat die Muur só sigbaar, bereikbaar en toeganklik is vir alle besoekers aan die VTM Erfenisterrein, en in ‘n beveiligde gebied geleë is, is reeds van die groot voordele wat dit bo enige ander soortgelyke Muur inhou en Vriende word vriendelik uitgenooi om wanneer hulle ookal weer die VTM Terrein besoek, seker te maak dat hulle wel ‘n besoek aan die Muur van Herinnering aflê. U sal waarskynlik ook beïndruk wees met die volledigheid van die name op die nuwe Muur, wat soos volg met díe te Klapperkop vergelyk kan word:

VTM Muur van Herinnering

Klapperkop

Totaal

Gedood in aksie

Totaal

Gedood in aksie

2489

772

2024

645

 

 

(Wat heelwat duplikasies insluit)

 

 

 

 

 

 

Daar is ruim voorsiening gemaak vir die latere toevoeging van addisionele name op die Muur van Herinnering, namate daar verdere name ontdek word van SAW-lede wat gedurende die  tydperk 1961-1994 onder kwalifiserende omstandighede gesterf het.

Daar is ook in die Muur van Herinnering vier nisse ingebou met die name van die Ebo vier, asook drie nisse met die name van die Mapai drie. Die oorskot van drie van die Ebo vier sal uiteindelik in die nisse bewaar word wanneer dit na die RSA teruggebring word (Wyle Kav Lombard se oorskot sal na sy tuisdorp geneem word), maar dit word nie in hierdie stadium beoog word die oorskot van die Mapai drie te repatrieër nie.

Graag word dank betuig en hulde gebring aan almal wat die projek tot dusver op só ‘n wonderlike wyse ondersteun het en ook diegene wat van ver gereis het om op 25 Oktober teenwoordig te kon wees. U deelname en ondersteuning word opreg waardeer!

 

Vriendelike groete

 

Gert Opperman

Hoof Uitvoerende Beampte

Voortrekkermonument en Die Erfenisstigting

 

Newly completed "Wall of Remembrance" before inauguration ceremony

 

Inauguration of the Wall of Remembrance

 

Inauguration of the Wall of Remembrance

 

A disabled veteran of the Angolan Bush War in defence of South Africa, Barry (Bags) Hales pays his respects at the Wall of Remembrance

 

Inauguration of the Wall of Remembrance

 

32 Battalion member takes the salute at the Wall of Remembrance

 

32 Battalion Memorial Tree

 

32 Battalion members and family

 

32 Battalion  Veterans

 

32 Battalion Memorial Tree Plaque

 

32 Battalion Memorial Tree

 

In Memory of the fallen black Koevoet members...

 

Fort Klapperkop, Pretoria

 

South African Air Force Memorial, Pretoria

 

South African Air Force Memorial Roll of Honour, Pretoria

 

A typical design of tombstone for deceased SADF personnel. The deceased, in this case, was of the Jewish faith.

 

 

LAARSA Memorial Service for all Paratroopers

  LAARSA Memorial Service for all Paratroopers

 

  LAARSA Memorial Service for all Paratroopers

 

  LAARSA Memorial Service for all Paratroopers

 

LAARSA Memorial Service for all Paratroopers

 

Special Forces Homage Ceremony

 

Special Forces Homage Ceremony

 

Special Forces Homage Ceremony

 

Special Forces Homage Ceremony

 

  SADF Special Forces Homage Ceremony - Unveiling of Tombstone 23 August 2005

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Home

SADF

SWATF

Rhodesia

SAAF

SA Army

SA Navy

SAMS

SA Elite Forces

SA Chaplain Services

Communism

SA National Colours

SAP

SADF Medals

SADF Sport

SA Military Buildings

SA Roll of Honour

SA Military Academy

Web Forum

SADF Links

SADF Re-enactment

Web Master